Jaarlijkse systeemtest Veiligheidsregio Zeeland 

In de week van 26 januari - 1 februari organiseert Veiligheidsregio Zeeland een systeemtest. 

Wat is een systeemtest? 
Een systeemtest is een grootschalige, onverwachte oefening. We oefenen een scenario alsof het een echte situatie is. Dat betekent dat verschillende teams samenwerken en beslissingen nemen zoals zij dat ook bij een echt incident zouden doen. 

Leuk om te weten: de deelnemers weten in welke week de systeemtest plaatsvindt, maar niet op welke dag en welk tijdstip. In tegenstelling tot veel andere oefeningen gaat tijdens de systeemtest de pieper echt af. Vanaf dat moment komen de betrokken teams in actie en horen zij pas wat er speelt en – in sommige gevallen – waar zij verwacht worden. 

In alle meldingen en communicatie wordt duidelijk aangegeven dat het om een systeemtest gaat. 

Waarom voeren we een systeemtest uit? 
Een systeemtest is een verplichte oefening. Veiligheidsregio’s moeten elk jaar samen oefenen met een fictieve ramp of crisis. Zo controleren we of onze crisisorganisatie goed werkt en waar we ons verder kunnen verbeteren. 

Tijdens de oefening zijn verschillende niveaus betrokken, van de teams op straat tot aan bestuurlijk niveau. Waar nodig sluiten ook andere organisaties aan. 

Twee systeemtesten dit jaar 
Later dit jaar volgt nog een tweede systeemtest, in de week van 23 - 29 november. 
De systeemtest in januari is doorgeschoven vanuit vorig jaar. 

Wil je weten hoe zo’n oefening eruitziet? Lees hier over de systeemtest van vorig jaar. Trein ontspoord bij Goes...Gelukkig maar een systeemtest! | Veiligheidsregio Zeeland